Telefonla Randevu - 168 Çağrı Merkezi

Sıkça Sorulan Sorular

Her Hastane ve Tıp Merkezinde farklı uygulamalar gerçekleşmektedir;

Kayseri Hastanesi: Randevu almak için 168 çağrı merkezini ya da 0352 221 02 22 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Ayrıca web sayfamız online işlemlerden randevunuzu alabilirsiniz.

Konya Hastanesi: Randevu almak için 168 çağrı merkezini ya da 0332 351 41 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Ayrıca web sayfamız online işlemlerden randevunuzu alabilirsiniz.

Altıntepe Tıp Merkezi: Randevu almak için 168 çağrı merkezini ya da 0216 489 55 06 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Ayrıca web sayfamız online işlemlerden randevunuzu alabilirsiniz.

Kartal Tıp Merkezi: Randevu almak için 168 çağrı merkezini ya da 0216 489 55 06 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Ayrıca web sayfamız online işlemlerden randevunuzu alabilirsiniz.

Bakırköy Tıp Merkezi: Tıp Merkezimiz numara takip sistemi ile hizmet vermekte olup, önceden randevu almaksızın şubeye gelindiğinde numara alınarak işlem yapılabilmektedir.

EVET; Özel hastaneler ve vakıf hastanelerinin puanlandırılması hakkında yönerge kapsamında fark ücreti talep edilebilmektedir.

EVET; SGK’nun yapmış olduğu geri ödemeler ve yönetimin değerlendirmeleri ile Özel hastaneler ve vakıf hastanelerinin puanlandırılması hakkında yönerge çerçevesinde farklı ücret uygulamaları yapılmaktadır.

Hastane ve Tıp Merkezlerimizde branşlar farklılık göstermektedir. Hastane/Tıp Merkezinde bulunan branşlar detaylı olarak kendi sayfaları içinde yer almaktadır.

HAYIR; Ameliyathanemizin yoğunluğu sebebi ile bu mümkün olmamaktadır.

Her Hastane/Tıp Merkezinde farklılık göstermektedir;

Kayseri; Cerrahi branşlarda bütün ameliyatlar yapılmaktadır. (Örneğin: bel boyun fıtığı ameliyatları, kalça ve diz protez ameliyatları, prostat ameliyatları, kapalı böbrek taşı ameliyatları, laparoskopik kolesistektomi ve troid ameliyatları, doğum ve fako yöntemiyle göz katarakt ameliyatları; kulak, burun ve boğaz ameliyatları vb.)

Konya Hastanesi; Genel cerrahi, KBB,Kadın Doğum ,Ortopedi ,Göz,Üroloji ameliyatları yapılmaktadır. 

Altıntepe Tıp Merkezi; Göz ameliyatları,ortopedi ameliyatları,cerrahi işlemler yapılmaktadır.

Kartal Tıp Merkezi; Genel Cerrahi, Kadın Doğum, Göz, KBB ve Üroloji ameliyatları yapılmaktadır.

Bakırköy Tıp Merkezi; Tıp Merkezi olarak ayakta tedavi hizmeti sunulmakta, ameliyat gerçekleştirilmemektedir. Ancak acil servisimizde küçük müdahaleler yapılabilmektedir. (Alçı, koter v.b.)

Kayseri ve Konya Hastanelerimzde yataklı servis bulunmaktadır. İstanbulda bulunan merkezlerimiz Tıp Merkezi olduğundan ayaktan teşhis ve tedavi hizmeti vermekte ancak kısa süreli müşahede altında tutulması gereken hastalarımız için (serum tedavisi, oksijen tedavisi v.b.) müşahede odalarımız bulunmaktadır. 

Kayseri Hastanemizde 44 yataklı poliklinik servisimiz bulunmaktadır.

Konya Hastanesi; 45 yatak kapasiteli olarak kurulan hastanemiz de 4 suit oda, 1 adet özürlü odası, 11 adet banyolu tek yataklı oda, bir adet banyolu 2 yataklı olmak üzere toplam 17 yatan hastamız için ayrılmış oda bulunmakta olup, 2 adet yoğun bakım odası mevcuttur.

Kartal Tıp Merkezi; Merkezimiz hastaneye dönüşüm sürecinde olup süreç sonunda yataklı servislerimiz olacaktır.

Merkezlerimizde Check-Up hizmeti verilmektedir.

Kimlikle müracat yaparak Check-Up hizmetinden yararlanabilirsiniz. Sizin için yaş gruplarına göre ayrılmış Check-Up paketleri ile ilgili detaylı bilgiyi hastanelerimizden alabilirsiniz.

Not: Bazı dönemlerde yoğunluk olduğundan check-up yaptırmak istediğiniz merkezimizi arıyarak randevu alabilirsiniz.

Hastane ve Tıp Merkezlerimizde anlaşmalı kurum/kuruluşlar farklılık göstermektedir. Hastane/Tıp Merkezinin anlaşmalı olduğu kurum/kuruluş listelerini detaylı olarak kendi sayfaları içinde bulabilirsiniz.

Kimliğinizle merkezimize gelmeniz yeterlidir. Varsa randevunuzla randevu saatinde geliniz, eğer randevunuz yoksa ilgili bankolardan kimlik müracatı ile sıra numarası alıp muayene olabilirsiniz.

Konya Hastanesi; Muayene için özel sigortalardan sorumlu personel ile görüşerek  randevu aldıktan sonra gerekli evraklarla beraber hastanemize gelmeniz yeterlidir. 

Anlaşmalı kurumlar listemizde yer alıyorsanız sözleşme hükümleri doğrultusunda hizmet alabilirsiniz. Aksi takdirde ücretli fiyatlarımız üzerinden hizmet alabilirsiniz.

1- Hastane/Tıp Merkezlerinde bulunan ŞİKAYET/ÖNERİ kutularına yazılı olarak atabilirsiniz.

2- Hastane/Tıp Merkezlerimizde bulunan halkla ilişkiler birimine bildirebilirsiniz.

3- Hastane/Tıp Merkezlerin telefon numaralarından iletebilirsiniz.

4- Web sitemiz iletişim bölümünde olan form yardımı ile iletebilirsiniz.

5- saglikgrubu@kizilay.org.tr mail adresine gönderebilirsiniz.

 

Ayrıca Konya Hastanesi'nin iletişim bilgilerinin bulunduğu bölümde bulunan "Şikayet Öneri Formu için tıklayınız" linkinde açılan formun çıktısını alarak doldurup Hastanemiz faks numarasına (0332 351 97 02) gönderebilir veya Hastanemiz Halkla İlişkiler birimine elden teslim edebilirsiniz. 

Kimlikle müracat ederek; muayene sonrası 10 gün içinde gelinen kontroller, ameliyat sonrası 15 gün içinde  için ücret ödenmeksizin veznelerimizden sıra numarası alınarak kontrol muayeneleri gerçekleştirilir. Günü geçmiş kontrollerde yeni muayene kaydı açılması gerekmektedir. 

Not: Randevu almanız beklememeniz için faydalı olacaktır.

Tıp Merkezlerimizde ayaktan teşhis ve tedavi uygulamakta olduğundan ziyaret saati yoktur.

Kayseri Hastanesi; ziyaret saatlerimiz her gün kış saati uygulamasında 08:00-21:00 ve yaz saati uygulamasında 08:00-22:00 saatleri arasındadır. Lütfen 10 yaşın altındaki çocukları ziyaretçi olarak getirmeyiniz, kabul etmeyiniz. Sağlığınız için aynı anda iki kişiden fazla ziyaretçi kabul etmemenizi ve ziyaret süresini 10 dakika ile sınırlandırmanızı öneriyoruz. Canlı çiçekler sağlığınız için hasta odalarına alınmamaktadır. İzolasyon odasına alınan hastanın yakınları da izolasyon uygulama kurallarına uymak zorundadır. Yoğun bakım servisine ziyaret kontrollüdür.

Konya Hastanesi; Ziyaret saatlerimiz 12:00-13:30 ve 17:00-21:30 arasıdır.

Tıp Merkezlerimizde ayaktan teşhis ve tedavi uygulanmakta olduğundan refakatçi uygulaması yoktur.

Kayseri Hastanesi; Her hasta için 1 refakatçi eşlik edebilir. Refakatçi olacak kişi kimliği ile birlikte hastanemize başvurup refakatçi kartı çıkartırmak zorundadır. Refakatçilerin herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmamaları için “Refakatçi kartlarını” takmayı unutmaması gerekmektedir. Hastane kurallarını uymanız gerekmektedir. 

Konya Hastanesi; Refakatçi olarak 1 kişi kalması uygun olup hastane kurallarına uyması yeterlidir. 

Kayseri ve Konya illerinde bulunan Hastanelerimizde Kadın Doğum branşı bulunmakta olup, Kayseri Hastanesinde yeni doğan yoğun bakım ünitesi vardır.

Tıp Merkezlerimizde ayaktan teşhis ve tedavi uygulanmakta olduğundan doğum hizmeti verilmemektedir. Ancak gebelerin takibi yapılmaktadır. (Lütfen Tıp Merkezlerimize başvurarak bilgi alınız)

Kayseri Hastanesi; Kayseri Kızılay Hastanesi olarak bütün yurt dışı sigortaları ile çalışmaktayız. Formülle çalışmayan Fransızca için ise ( özel sigortası olmayan hastalar için ) hastaya ödemesi alınarak fatura kesilmekte ve ilgili medikal raporu İngilizce olarak verilmektedir. Bu durumda hasta ülkesine döndükten sonra hastalık kasasından parasını iade alabilmektedir.

Konya Hastanesi; Promed, Euroko Sigorta, İnter Partner Assistance Özel Sağlık Sigortası kapsamında da hizmet vermektedir. 

Altıntepe Tıp Merkezi; Yurt Dışı sigortaları ile anlaşmalarımız bulunmaktadır. Lütfen Tıp Merkezimizi arayıp bilgi alınız.

Kartal Tıp Merkezi; Yurt dışı sigorta ile anlaşmamız bulunmaktadır. Muayeneye girmek için nufüs kâğıdı fotokopisi ve yurt dışı SGK evrağınızın onaylı olarak yanınızda bulunması gerekmektedir.

Bakırköy Tıp Merkezi; SGK Kapsamındaki yurt dışı sigortalılara bakılmaktadır.

 

Altıntepe Tıp Merkezi; Merkezimizde göz ameliyatları yapılmaktadır. (Katarakt, şaşılık, argon lazer ,yag lazer)

Kayseri Hastanesi; Göz lazer ameliyatı yapılmamakta, ancak pek çok göz ameliyatı yapılmaktadır. Kayseri Hastanesi Tıbbi Birimlerden detayları öğrenebilir yada telefon ile bilgi alabilirsiniz.

Konya Hastanesi; Göz lazer ameliyatı yapılmamaktadır. 

Kartal; Merkezimizde Fako yöntemi ile göz katarakt ameliyatları yapılmaktadır.

Bakırköy Tıp Merkezi; ameliyat yapılmamaktadır.

1.      Hastane düzeni sağlanması açısından ziyaret saatlerine uyunuz. Bu saatler dışında ziyaretçi kabul edilmemektedir. Bu konuda anlayışınız için teşekkür ederiz. (ziyaretçi saatlerimiz 15.soruda yazmaktadır)

2.      0-6 yaş çocukları getirmeyiniz.

3.      Ziyaretçiler tarafından hastalara dergi ve kitap gibi hediyeler getirilebilir.

4.      Hastalarımızın sağlığı için lütfen canlı çicek, yiyecek ve içecek getirmeyiniz.

5.      Kesinlikle sigara içmeyiniz.

6.      Yataklara oturmayınız.

7.      Ziyaretlerinizi kısa süreli tutunuz.

8.      Yerlere çöp atmayınız.

9.      Görevlilerin talimatlarını uyunuz.

10.    Olumlu ve olumsuz yönlerimizi dilek ve şikayet kutularına yazınız.

11.    Bir gün aynı hastanede hasta olarak yatacağınızı düşünerek hareket ediniz.

 

                                   HASTANE KURULLARINA UYDUĞUNUZ İÇİN TEŞŞEKÜR EDERİZ. 

1.    Refakatçiler hastane kurallarına uymalıdırlar. İhlali halinde, ilgili kişinin refakat durumu kabul edilmeyecektir.

2.    Refakatçiler (hekim ve hemşire direktifleri dışında) hastaya yönelik herhangi bir uygulama yapmamalıdır.

3.    Refakatçiler ilgili hekim ya da hemşire istemi dışında, hastalarını hastane dışına çıkarmayacak veya yatağını değiştirmeyecektir.

4.    Hastalarımıza özel diyet programı uygulamaktayız. Refakatçiler hastaya, hekim ya da hemşireye danışmadan yiyecek ve içecek vermeyecektir.

5.    Hastanız ve diğer hastaların huzuru için odalar ve servis koridorlarında yüksek sesle konuşmayınız, gürültü yapmayınız. Cep telefonu kullanımı konusundaki uyarıları dikkate alınız.

6.    Odalarda bulunan televizyonları başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde kullanınız.

7.    Refakatçilerin hastane dahilinde tütün ve alkollü madde kullanmaları yasaktır.

8.    Refakatçiler, hastaları ile ilgili herhangi bir sorun olduğunda hemşireye haber verecektir.

9.    Hastanemizin yoğun bakım bölümlerinde refakatçi uygulaması yoktur.

10.  Refakatçi değişimlerinizde kat hemşiresini bilgilendiriniz.

 

          HASTANE KURALLARINA UYDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

LABORATUVARA BAŞVURU – Laboratuvarımızda, kurumumuz doktoruna muayene olduktan sonra doktorunuzun istediği veya direkt olarak laboratuvar katı veznesine başvurarak istediğiniz testleri yaptırabilirsiniz.

İŞLEM BASAMAKLARI-

·         Veznenin (hasta kabul) yanındaki numaratörden sıra numarası alınız.

·         Veznenin üzerindeki ışıklı göstergede numaranız gözüktüğü zaman, nüfus cüzdanınız ve test istek kağıdınızı vezne görevlisine veriniz. Kredi kartı veya nakit olarak ödeme yapabilirsiniz. Bunu da,

·         Vezneden aldığınız fişi, aynı alandaki sekreterya bölümüne vererek barkodlarınızı alınız.

·         Kan verme odasında kanınızı alacak hemşireye, barkod ve vezne fişinizi veriniz.

·         Barkodlar arasında size verilecek sonuç barkodunuzu kaybetmeyiniz (Barkod çizgileri üzerinde kurumumuzdaki dosya numaranız, altında da laboratuar başvuru numaranız yer alır). Sonuçlarınızı ne zaman alabileceğiniz, burada size söylenecektir.

·         İdrar veya gaita(dışkı) veya kültür için örneklerinizi sekreterya tarafında sağınızdaki örnek kabul bölümüne verebilirsiniz. Bu örneklerin sonuçlarını en erken ne zaman alabileceğinizi de, bu bölümden öğrenebilirsiniz.

SONUÇ ALMA-           Kan alma sırasında size bildirilen sonuç alabileceğiniz gün itibariyle,                  

·         Laboratuvar sekretarya bölümünden, yanınızda getirdiğiniz sonuç barkodu ile alabilirsiniz.

·         İnternetten sonuç alma, http://www.kizilaysaglikgrubu.com/eLab.aspx adresini mavili kısmı tıklayarak, giriniz.

·          “Seçiniz” yazılı kutucuktaki seçeneklerden “Altıntepe Tıp Merkezi” seçeneğini tıklayınız.

·         Sayfa otomatik olarak değişecektir.

·         Bu sayfada yer alan “Fiş protokol no” kutucuğuna isim soyisim üzerinde veya bitiminde yer alan B ile başlayan sadece rakamları yazınız. Örnek numaranız bölümüne de, barkod çizgilerinin altındaki altı haneli rakamı yazınız.

·         Ekran değişecektir. Mavi renkli yazılı rapor grubu bilgilerinin önündeki kutuları işaretleyiniz (tikleyiniz, seçiniz). Ardından “Tamam” butonunu basınız.

·         Ekran, “rapor hazırlanıyor” bilgisiyle kendiliğinden değişecektir.

·         Bilgisayarınızda Adobe Acrobat Reader yani “pdf formatı” programı varsa raporunuz ekrana gelir.

·         Arzu ederseniz, standart biçimde kayıt edebilirsiniz veya yazılı çıktı alabilirsiniz.

·         Raporunuza on-line ulaşma sırasında, herhangi bir sorun ile karşılarsanız  0 216 489 55 06-07-08-09 – iç hat 189 no’lu telefondan teknik destek alabilirsiniz. Geçmiş olsun.

* Psikiyatri Polikliniğimiz randevu ile çalışmaktadır.

* Randevu 0 216 473 16 90 nolu telefon numarasından 08.30-09.00 arası verilmektedir.

* 17 yaşından büyük kişilere hizmet verilmektedir .

* Alkol ve madde bağımlılığı tedavi birimimizde yapılmamaktadır.

* Birimimizde hukuki tasarruf raporları 08.30-13.30 arası düzenlemektedir.Bu işlem için 2 resim ve nüfus cüzdanı fotokopisine ihtiyaç vardır.Alınan raporlar aynı günde kullanılmak üzere düzenlenmektedir .Rapora Kartal İlçe Sağlık Müdürlüğünden de onay alınması gerekmektedir.

* 5-18 yaş arası hastalara SGK işlemi yapılmamaktır .

* Randevularda hasta yoğunluğuna bağlı olarak 30 dakikalık geçikme yaşanabilmektedir.

* Hamile,Yaşlı ve Acil hastalara öncelik tanınmaktadır.

Hastane ve Tıp Merkezlerimiz